مزایده خودرو چه شرایطی دارد ؟

مزایده خودرو به معنای به فروش گذاشتن خودرو، به گونه ای که هر خریداری که بیشترین مقدارقیمت برای خرید خودرو پیشنهاد دهد ، خودرو به آن فروخته می شود . قبل از انجام مزایده خودرو مورد نظر توسط کارشناس دادگستری بررسی می شوند ، قیمت آن تعیین می گردد که آن مقدار به عنوان قیمت پایه درنظر گرفته می شود. بدین ترتیب هرکس که مقداری بالاتر از قیمت پایه پیشنهاد دهد ، پذیرفته می شود و کالای مورد مزایده به آن فرد ( برنده مزایده ) تعلق دارد .

مزایده تضاد مناقصه می باشد . در مزایده ، کالا به بالاترین قیمت فروخته می شود اما در مناقصه کم ترین قیمت در نظر گرفته می شود . به عنوان مثال در مناقصه ، شرکتی برای پروژه های خود مناقصه برگزار می کند و چنانچه شرکت کنندگان با ارائه کم ترین قیمت برای انجام پروژه برنده مناقصه شوند ، پروژه به آن ها تحویل داده می شود .

37107-392083.jpg

چه خودروهایی به مزایده گذاشته می شود ؟

مزایده خودرو، معمولا برای خودروهایی دچار تصادف و آتش سوزی شدید شده اند یا خودروهای صفری که به دلیل آن که شرکت قصد فروش اموال خود را دارد به مزایده گذاشته می شوند .مزایده خودرو گاهی برای به قیمت مناسب به خریداران فروخته می شود اما در بعضی از مواقع خودرو بیشتر از قیمت صفر در کارخانه فروخته می شود . افرادی که در مزایده خودرو شرکت می کنند یا به دنبال خرید خودرو کارکرده هستند و یا برای کسب درآمد می باشند .

قیمت پایه برای مزایده کالا مورد نظر براساس کیفیت آن توسط کارشناسان تعیین می گردد، براساس گفته افرادی که در مزایده شرکت می کنند ، مزایده به شانس بستگی دارد . گاهی در مزایده خودرو ، قیمت خودرو خیلی بالاست نسبت به گارنتی نداشتن و عیوب و نقص فنی های مجود برای خریدار مقرون به صرفه نخواهد بود اما در مواردی هم خودروهایی با شرایط مناسب هستند و برنده مزایده با خرید آن سود خوبی را به دست خواهد آورد .

برگزاری مزایده نه تنها برای خریداران بلکه برای شرکت مزایده گذار نیز سود خواهد داشت ، بدین ترتیب که افراد برای ثبت نام در مزایده مبلغی را برای شرکت در مزایده پرداخت می کنند .در صورتی که افراد در مزایده برنده نشوند این مبلغ به آن ها برگردانده می شود .

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s