نمونه فاکتور رسمی مورد تایید امور دارایی

نمونه فاکتور رسمی مورد تایید امور دارایی

با توجه به قوانین مورد تایید سازمان دارایی می توانید نمونه فاکتور رسمی را تنظیم نمایید .این مشخصات در ماده نوزدهم قانون مالیات بر ارزش افزوده سازمان دارایی بیان شده است که برساس آن می توانید نمونه فاکتور رسمی را تنظیم کنید .در گذشته فاکتورها اغلب دستی نوشته می شدند و کار برای حسابداری مجموعه سخت می شد . اما با پیشرفت تکنولوژی امروزه با چند کلیک می توانید به راحتی اطلاعات فاکتور رسمی را برای چاپ آماده کنیم .

مشخصات نمونه فاکتور رسمی

نمونه فاکتور رسمی به سندی گفته می شود که در یک معامله از جانب فروشنده با امضا و مهر به خریدار به عنوان فاکتور داده می شود .این سند توسط یکی از آن ها به اداره امور مالیاتی ارائه می شود .این فاکتور می تواند به عنوان یکی حق برای هریک از آن ها باشد چه به صورت دستی نوشته شده باشد و چه با کامپیوتر تنظیم شده باشد .

کاغذ مناسب برای فاکتور رسمی معمولا تحریر60 گرمی برای نوشتن دستی می باشد و از کاغذ 80 گرمی تحریر برای پرینتر و کاغذ کاربن استفاده می شود . سایز و تعداد کاغذ برعهده شخص حقیقی می باشد و می تواند 2یا3 برگی باشد .یکی از مشخصه های مهم نمونه فاکتورهای رسمی داشتن شماره سریال می باشد که باید به صورت چاپ برجسته افست انجام شود و رنگ آن معمولا به رنگ قرمز می باشد .

همه واحدهایی که باید مالیات پرداخت کنند لازم است به خریداران خود فاکتور رسمی ارائه دهند .ارائه فاکتور رسمی به بزرگ یا کوچک بودن واحد تجاری ارتباطی ندارد .خریداران این حق را دارند که در برابر پرداخت وجه از فروشنده درخواست فاکتور رسمی داشته باشند .در صورتی که فروشنده فاکتوری را به خریدار ارائه ندهد با جریمه های سنگین مالیاتی مواجه خواهد شد .

برای جریمه نشدن از سوی سازمان مالیاتی بایستی تمامی قوانین مالیاتی را رعایت نمایید به عنوان مثال ارائه فاکتور رسمی باید کامل و بدون اشتباه باشد . داشتن شماره سریال ، اطلاعات کامل وکد اقتصادی از جمله موارد مهمی است که باید رعایت شود .

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s